MTS PANY ! – ZWYCIĘSTWO W DERBACH MAŁOPOLSKI

Na meczu z AZS AGH Kraków trybuny chrzanowskiej hali wypełniły się do ostatniego krzesełka. Atmosfera była fantastyczna. Wszyscy kibice piłki ręcznej w Chrzanowie czekali na to spotkanie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów rozpoczął to spotkanie zgodnie z planem. Ruszył na rywala od pierwszego gwizdka sędziego. Po pierwszych 12 minutach Unimetal prowadził już 8:2. Bardzo dobre akcje ofensywne przynosiły bramki a dwa rzuty karne pewnie wykorzystał Marcin Hardzina. Na taki obraz gry zareagował trener gości Sławomir Karwowski. Poprosił o przerwę i w kilku męskich słowach przypomniał gościom w jakim celu przyjechali do Chrzanowa. Akademicy po wznowieniu gry zaczęli lepiej grać w obronie i bezlitośnie wykorzystywać błędy chrzanowian. Między 16 a 20 minutą zawodnicy AGH zmniejszyli przewagę Chrzanowa o 4 bramki.

Gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy wzięli się w garść i wrócili na właściwe tory. Ostatnie dwie bramki w tej części meczu rzucili Andrzej Beczek i Bartosz Hardzina ustalając wynik na 16:11.

Druga połowa była bardzo zacięta. Obie drużyny dążyły do zwycięstwa. Bramki padały jedna za drugą. Bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze. Kilka minut przed końcem spotkania AZS AGH Kraków zaczął obronę na całym boisku. Akademicy próbowali wybić z rytmu Chrzanowską Lokomotywę ale im się nie udało. Unimetal Recycling MTS Chrzanów kontrolował przebieg spotkania. Mecz zamknęły gole wyróżniającego się tego dnia Marcina Hardziny oraz Stanisława Malinowskiego. Potyczka zakończyła się wynikiem 33:27.

MTS umocnił się na pierwszym miejscu tabeli I ligi grupy D i pewnie zmierza do zdobycia mistrzostwa sezonu i otrzymania biletu na Turniej Mistrzów. Chrzanowianie mają 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli KSSPR Końskie.

Teraz Unimetal czekają dwa mecze wyjazdowe w Zabrzu i Przeworsku.