Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

DERBY MAŁOPOLSKI JUŻ W SOBOTĘ !

Nadchodzący weekend będzie gratką dla kibiców piłki ręcznej w Chrzanowie. Czeka nas jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Do hali przy ul. Kusocińskiego zawita AZS AGH Kraków.

W sobotę o godzinie 17:00 rozpoczną się Derby Małopolski.

Akademicy po 13 rozegranych kolejkach zajmują w tabeli I ligi grupy D drugie miejsce i tracą do prowadzącego Unimetal’u Recycling MTS Chrzanów 7 punktów. Trzeba zaznaczyć, że zespół z Krakowa ma jeden mecz rozegrany mniej od Chrzanowian.

Najlepszym strzelcem drużyny AGH jest Konrad Kisiel, który rzucił do tej pory 62 gole. Najlepszym snajperem MTS’u pozostaje Stanisław Malinowski, który zgromadził na swoim koncie 110 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców grupy D I ligi.

W pierwszej rundzie rozgrywek Unimetal Recycling MTS Chrzanów zwyciężył w Krakowie 35-25. Mecz był bardzo wyrównany. Dopiero około 50 minuty chrzanowianie przycisnęli i udało im się zbudować przewagę i zgarnąć komplet punktów.

– Dużo większa presja jest na zawodnikach z Krakowa. Żeby myśleć o wyprzedzeniu w tabeli MTS’u muszą ten mecz wygrać. My mamy już lekki handicap przed tymi zawodami. Mimo to nie będzie to łatwe spotkanie i rywal na pewno zrobi wszystko żeby wygrać. Nasz zespół z pewnością będzie chciał im to utrudnić i otworzyć sobie szeroką drogę do Turnieju Mistrzów – zapowiada Prezes Marcin Dęsoł.

– Zespół jak zwykle jest dobrze przygotowany. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do meczu. Skupiamy się na rozegraniu jak najlepszych zawodów i zdominowaniu przeciwnika od pierwszej minuty. Oczywiście daje się zauważyć, że jest to nieco inny mecz niż zwykle ale będziemy jak zawsze starali się zagrać przede wszystkim bezbłędnie w obronie i w konsekwentnie zdobywać kolejne bramki. Liczymy na wsparcie kibiców. Będzie ono dla drużyny bardzo ważne w sobotnie popołudnie – mówi trener Sławomir Szenkel.

Strefa kibica będzie czynna już od godziny 16:00 w dniu meczu. Dodatkowo klub uruchomił przedsprzedaż biletów. Kasa będzie czynna w piątek 15.03.2024 od godziny 17:00 do 18:00. Pamiętajcie jak zawsze o konkursie Facebook’owym i wytypujcie wynik tego meczu w komentarzu pod postem konkursowym. Czekają nagrody.

Do zobaczenia na chrzanowskiej hali. Wierzymy, że kibice wypełnią ją do ostatniego krzesełka.

TS