Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

KS Viret CMC Zawiercie – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (Zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę o godz. 18 zmierzą się w spotkaniu wyjazdowym z KS Viret CMC Zawiercie. Pojedynki tych drużyn od lat dostarczają kibicom ogromnych emocji i mają status lokalnych derbów. Wynik tego spotkania będzie także niezwykle istotny dla układu tabeli.

Drużyna z Chrzanowa w minionej kolejce pokonała po rzutach karnych ASPR Zawadzkie. Chrzanowianie po tym spotkaniu mogą czuć niedosyt, bowiem byli faworytem tego pojedynku i komplet punktów wypuścili z rąk w ostatniej akcji meczu. Podopieczni Sławomira Szenkela kolejny raz potwierdzili, że gra w roli faworyta przed własną publicznością nie służy im najlepiej.

Zespół z Zawiercia ma w tym sezonie zdecydowanie większe problemy ze zdobywaniem punktów. W minionej kolejce zawodnicy Viretu zostali rozbici w Krakowie przez tamtejszy AZS AGH. Viret przegrał różnicą aż 13 bramek. W tym sezonie zespół z Zawiercia odniósł tylko dwa zwycięstwa i jeśli nie poprawi swojej gry, to niebawem może zakotwiczyć na samym dnie ligowej klasyfikacji. Liderem tego zespołu jest Kacper Cegłowski, który w tym sezonie zdobył już 41 bramek.

Wynik sobotniej rywalizacji będzie niezwykle istotny dla układu tabeli, która wyraźnie podzieliła się na dwie części. Zespół MTS-u znajduje się w górnej połówce i do podium traci tylko dwa punkt. Zdobycie kompletu punktów w dwóch ostatnich spotkaniach w tym roku z niżej notowanymi rywalami, czyli Viretem CMC Zawiercie oraz Luxiona AZS UMCS Lublin powinno zapewnić chrzanowskiej drużynie miejsce w ścisłej czołówce.

Zdobycie punktów w Zawierciu nie będzie jednak łatwe. Drużyna Viretu będzie chciała zrehabilitować się swoim kibicom za słaby występ w Krakowie, a motywacji nie powinno jej zbraknąć, bo MTS to ich odwieczny rywal. Rywalizacji tych drużyn od lat towarzyszą wyjątkowe emocje, spotkania te są derbami regionu. Pomimo, że na trybunach kibice już nie rywalizują, kto ma lepszy doping, to na parkiecie pomimo zmiany pokoleniowej nadal konfrontacja ta wywołuje duże emocje.

Dla nas to nadal wyjątkowy mecz. Viret to zawsze niewygodny rywal, a Zawiercie to trudny teren. Pojedynkom tym często towarzyszy ostra gra, musimy być na to przygotowani i zagrać przede wszystkim dobrze w obronie. Znamy wielu zawodników występujących w Virecie, gra tam też były zawodnik MTS-u Przemysław Wierzbic. Chcemy wrócić z Zawiercia z kompletem punktów – podkreśla Marcin Hardzina, zawodnik Unimetal Recycling MTS Chrzanów.