Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – ASPR Zawadzkie (Zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę o godz. 17 powalczą o kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem do chrzanowskiej hali zawita ASPR Zawadzkie, czyli drużyna z dołu tabeli.

Szczypiorniści z Chrzanowa w znakomitym stylu wrócili do ligowej rywalizacji po miesięcznej przerwie. W minionej kolejce pokonali przed własną publicznością ówczesnego lidera rozgrywek SPR Orzeł Przeworsk 32:26. Drużyna z bardzo dobrej strony zaprezentowała się na tle wymagającego rywala, potwierdzając, że posiada duży potencjał oraz szeroką ławkę rezerwowych. Dużym wzmocnieniem był powrót do gry po kontuzji Bartosza Hardziny, który w tym pojedynku zdobył sześć bramek.

Piłkarze ręczni ASPR-u Zawadzkie w tym sezonie spisują się słabo. Drużyna z Opolszczyzny w dotychczasowych ośmiu występach tylko dwa razy schodziła z parkietu zwycięsko. W ostatnim meczu uległa na wyjeździe Luxiona AZS UMCS Lublin, czyli drużynie zamykającej ligową tabelę. Ekipy tej nie należy jednak lekceważyć, czego przykładem może być ich zwycięstwo nad SPR Orłem Przeworsk. Do najjaśniejszych punktów w tym zespole należą Michał Krygowski, Adrian Przybysz oraz Adam Wacławczyk.

Drużyna z Chrzanowa po słabszym początku sezonu stoi teraz przed szansą znakomitego zakończenia roku serią zwycięstw i zadomowienia się w czołówce ligowej klasyfikacji. Podopiecznych Sławomira Szenkela czeka pojedynek z ASPR Zawadzkie, a następnie z Viretem CMC Zawiercie i Luxiona AZS UMCS Lublin, czyli drużynami niżej notowanymi. W przypadku kompletu zwycięstw i korzystnych rozstrzygnięć w innych pojedynkach Unimetal Recycling MTS Chrzanów może nawet wysunąć się na pozycję lidera rozgrywek. To scenariusz jak najbardziej realny, bo po ewentualnym zwycięstwie w sobotę do przewodzącego stawce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski tracić będzie tylko jeden punkt. MTS ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. Przed meczem nie można jednak dopisywać sobie punktów, należy wywalczyć je na parkiecie.

Kluczowe będzie utrzymanie odpowiedniej koncentracji. Jeśli zagramy w obronie na podobny poziomie, jak w meczu z SPR Orłem Przeworsk to powinno być dobrze – mówi Sławomir Szenkel, trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Zapraszamy na mecz! GRAMY RAZEM!