Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

NLO SMS ZPRP Kielce – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (Zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę powalczą o kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Przed podopiecznymi Sławomira Szenkela trudne zadanie, czyli wyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego na mecz z NLO SMS ZPRP Kielce. Początek rywalizacji już o godz. 12.

Szczypiornistom z Chrzanowa w minionej kolejce udało się przełamać złą serię i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością. Chrzanowianie wysoko pokonali Spr Wisła Sandomierz 39:30. W grze zespołu widoczny był progres, poprawiła się zwłaszcza jego gra w ataku oraz skuteczność. Trzeba jednak wspomnieć, że w drużyna z Sandomierza okazała się niezbyt wymagającym rywalem. Prawdziwym sprawdzianem formy będzie mecz w Kielcach.

Piłkarze ręczni SMS ZPRP I Kielce radzą sobie w tym sezonie podobnie jak chrzanowianie, czyli ze zmiennym szczęściem. Kielczanie pewnie ogrywają słabszych rywali, natomiast oddają punkty przeciwnikom teoretycznie mocniejszym. Drużyna prowadzona przez Rafała Biernackiego na inaugurację sezonu uległa we własnej hali SPR Orzeł Przeworsk różnicą aż 14 bramek. Kielczanie także nie sprostali KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski Zwycięstwo natomiast odnieśli w konfrontacji z ASPR Zawadzkie i Luxiona AZS UMCS Lublin, czyli najsłabszymi jak do tej pory drużynami w lidze.

Starcie SMS ZPRP I Kielce z Unimetal Recycling MTS Chrzanów zapowiada się niezwykle interesująco. Będzie to pojedynek drużyn dysponujących porównywalnym potencjałem. Młoda drużyna z Kielc w ubiegłym sezonie zdobyła już sporo doświadczenia na pierwszoligowych parkietach i radzi sobie na nic coraz lepiej. Zespół z Chrzanowa natomiast wciąż nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości pod wodzą nowego trenera. Dużym osłabieniem MTS-u w tym meczu będzie brak kontuzjowanego Bartosza Hardziny.

– Przed nami trudne zadanie. Będzie to mecz z gatunku tych cięższych. SMS ma fajny zespół i już ograny na poziomie I ligi. Jedziemy do Kielc po zwycięstwo, choć łatwo nie będzie – mówi Dawid Skoczylas, zawodnik Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

GRAMY RAZEM!