Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

MTS Chrzanów – SPR PWSZ Tarnów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w sobotę w derbach Małopolski zmierzą się przed własną publicznością z SPR-em PWSZ Tarnów. Stawką tego pojedynku będzie nie tylko prymat w województwie, ale również wysokie miejsce na zakończenie sezonu.  

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów przystąpią do tego pojedynku w znakomitych nastrojach. W minionej kolejce odnieśli wyjazdowe zwycięstwo, ogrywając na wyjeździe KSZO Odlewnię Ostrowiec Św. Chrzanowianie dzięki tej wygranej awansowali na 4. miejscu w tabeli i nie są bez szans szanse, by na nim zakończyć rozgrywki. Muszą jednak w sobotę zdobyć punkty. W meczu z KSZO najwięcej bramek dla MTS-u zdobyli Przemysław Wierzbic – 8 i Jakub Bogacz – 6.

Szczypiorniści SPR-u PWSZ Tarnów przed tygodniem nie mieli najmniejszych problemu z odniesieniem zwycięstwa nad AZS UW Warszawa. Tarnowianie wygrali różnicą aż 15 bramek, co pokazuje jak mocnym są obecnie zespołem. Dzięki tej wygranej szczypiorniści z Małopolski utrzymali fotel lidera rozgrywek. W meczu z AZS UW najwięcej bramek dla SPR-u zdobyli Albert Sanek i Jakub Kowalik – po 9.

Derby Małopolski zapowiadają się niezwykle interesująco. Zespół z Tarnowa w styczniu stracił swojego najlepszego strzelca Daniela Dudkę, który przeniósł się do ekstraklasowej Stali. Nie zwolnił jednak tempa i wciąż spisuje się wyśmienicie. Chrzanowianie natomiast w rundzie rewanżowej zdjęli nogę z pedału gazu i szczególnie ich występy przed własną publicznością pozostawiają niedosyt. MTS w tym sezonie ograł już u siebie SPR w meczu Pucharu Polski. Powtórzenie tego wyniku będzie niezwykle trudne, bo SPR walczy o wygranie ligi. Derby rządzą się jednak swoimi prawami. Kto zwycięży?  Przekonamy się w sobotę. Początek meczu o godz. 18.

Kibicom zgromadzonym na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chrzanowie towarzyszyły będą po raz kolejny liczne atrakcje. W przerwie meczu odbędzie się występ grupy cheerleaderek z chrzanowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.

Dla dzieci ponownie przygotowaliśmy malowanie twarzy oraz wyjątkowe, związane z drużyną MTS koszulki – z pewnością stanowiły będą świetną pamiątkę dla najmłodszych kibiców.

Dodatkowo pod halą pojawi się Food Truck, w którym to będzie możliwość zamówienia czegoś smacznego do jedzenia.

Zbliżający się mecz chcielibyśmy upamiętnić w szczególny sposób. Wszyscy kibice, którzy pojawią się na hali, będą mieli możliwość znalezienia się na grupowym zdjęciu razem z członkami drużyny MTS Chrzanów. Zdjęcie zostanie zrobione na trybunach po zakończeniu meczu. Każdy będzie mógł również porozmawiać z zawodnikami i zadać nurtujące pytania.

Serdecznie zapraszamy więc wszystkich na sobotni mecz i bardzo prosimy o zorganizowany i motywujący graczy doping.

Tak było w poprzednich sezonach:

Sezon 2018/2019:

SPR Tarnów – MTS 32:22 (16:13)

Sezon 2017/2018:

MTS – SPR Tarnów 26:27 (12:13)

 SPR Tarnów – MTS 31:28 (14:12)

Sezon 2016/2017:

MTS – SPR Tarnów 32:25 (19:11)

SPR Tarnów – MTS 32:25 (17:14)

Sezon 2015/2016:

MTS – SPR Tarnów 26:27 (13:15)

SPR Tarnów – MTS 25:29 (12:17)