Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

ROZPOCZYNAMY RYWALIZACJĘ W TURNIEJU MISTRZÓW

Już dzisiaj o 19:30 Chrzanowska Lokomotywa rozegra pierwszy mecz w ramach Turnieju Mistrzów. Przeciwnikiem Unimetalu Recycling MTS-u Chrzanów będzie E.Link Gwardia Koszalin.

Zespół z Koszalina podobnie jak chrzanowianie zdominował swoją grupę. W kończącym się sezonie przegrał tylko jeden mecz z Jeziorakiem Iława, który zajął w końcowej tabeli grupy A 3 miejsce.

Walka o nominację do Turnieju Mistrzów w grupie A rozegrała się praktycznie pomiędzy trzema zespołami. Były nimi, spadkowicz z Ligi Centralnej Warmia Energa Olsztyn, Aqua-Instal Jeziorak Iława oraz właśnie nasz dzisiejszy rywal E.Link Gwardia Koszalin. Koszalinianie pokazali wyższość nad przeciwnikami i pewnie wygrali ligę z 9 punktową przewagą nad zespołem z Olsztyna.

Nasi przeciwnicy podczas całego sezony zaaplikowali swoim przeciwnikom aż 841 bramek. Najlepszymi strzelcami Gwardii są Maciej Fabianowicz, 104 gole oraz Bartłomiej Korczak, 103 gole.

Podobnie jak Unimetal Recycling MTS Chrzanów koszalinianie dominują w swojej grupie już drugi sezon. Ich bilans za dwa sezony wynosi 39 zwycięstw i tylko 3 porażki. W zeszłym sezonie nieznacznie ulegli tylko Sokołowi Kościerzyna.

Według trenera chrzanowskiej drużyny to właśnie Gwardia będzie najtrudniejszym przeciwnikiem.

– Drużyna ta dysponuje dosyć mocną i wyrównaną kadrą. Mecze turniejowe to jednak zupełnie inna sprawa niż mecze ligowe. Naszym celem jest awans do Ligi Centralnej. Nie będę ukrywał, że będzie bardzo ciężko. Tym bardziej, że bezpośredni awans uzyska w tym roku tylko jedna drużyna – mówi Sławomir Szenkel.

Jedno jest pewne. Dzisiaj wieczorem czeka nas ciekawe i emocjonujące widowisko. Kibice, którzy nie mogą wspierać MTS-u w Płocku mogą śledzić transmisję na platformie YouTube.

fot. Profil FB E.Link Gwardia Koszalin

statystyki Profil FB Handbalowiec – Liga Centralna / I liga – piłka ręczna