Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

W sobotę pierwszy mecz rundy rewanżowej – zapowiedź

Już w sobotę zaczynamy walkę o awans do Ligi Centralnej. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie zespół Luxiona AZS UMCS Lublin.

Akademicy po awansie do I ligi zderzyli się z bardzo dużą różnicą poziomów pomiędzy szczeblami rozgrywek. Silna pierwszoligowa grupa D stała się dla nich ścianą trudną do przebicia.  

W pewnych kluczowych momentach brakuje nam jeszcze doświadczenia. Potrzebujemy trochę czasu, ale myślę, że druga runda będzie lepsza. Przeskok poziomów między pierwszą a drugą ligą na pewno jest spory.[…] To też jest niemała przeszkoda, bo tak naprawdę nie znamy żadnej z tych drużyn, które tam występują. […] Wydaje mi się, że ta druga część sezonu będzie dla nas lepsza, bo już wiemy czego się spodziewać – mówił ówczesny gracz AZS-u UMCS Jakub Rycerz na antenie Akademickiego Radia Centrum.

Ważnym momentem dla drużyny naszego sobotniego przeciwnika było zawarcie porozumienia z KS Azoty Puławy. W jego wyniku do zespołu z Lublina dołączyło czterech nowych graczy w postaci Pawła Ciupy (bramkarz), Jakuba Berezińskiego (rozgrywający), Mikołaja Urbanka (rozgrywający) oraz Ignacego Jaworskiego (obrotowy).

Koniec rundy w wykonaniu podopiecznych trenera Henryka Arciucha był już dużo lepszy. Miniony rok zakończyli pokonując na własnym parkiecie faworyzowany KS Viret CMC Zawiercie (34-33), oraz na wyjeździe wygrali z SPR Wisła Sandomierz.

Na początku sezonu było dużo strachu, ale już on powoli przechodzi. Zaczynamy grać swoje, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Po zwycięstwie nad Sandomierzem z pewnością coś drgnęło. Chłopaki już wiedzą, o co grają i z czym to się je – mówił w wywiadzie trener Łukasz Achruk.

W drużynie trenera Sławomira Szenkela natomiast panuje bardzo dobra atmosfera. Wszyscy zawodnicy dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Rozegrano dwa mecze kontrolne, które pokazały, że Chrzanowska Lokomotywa jest w dobrej formie a zawodnicy czują głód zwycięstw.

Wszyscy zawodnicy są zdrowi i przygotowani do rundy rewanżowej. Mimo presji jaka na nas ciąży skupiamy się na kolejnych zadaniach. Te zadania to odpowiednie przygotowanie do każdego meczu i zdobycie kompletu punktów – mówi kierownik drużyny Jarosław Skoczylas.

Chrzanowianie niepodważalnie przewodzą tabeli rozgrywek po pierwszej rundzie. W dziesięciu rozegranych meczach zgarnęli całą pulę. Zaaplikowali rywalom 373 bramki tracąc ich zaledwie 244 co daje tytuł najlepszej defensywy w lidze. W tabeli strzelców z 89 rzuconymi bramkami przewodzi skrzydłowy Stanisław Malinowski.

Stanisław Malinowski
Stanisław Malinowski

Unimetal Recycling MTS Chrzanów przed drugą rundą rozegrał dwa sparingi. Na wyjeździe pokonał różnica 9 bramek KS VIRET Zawiercie a później we własnej hali w stosunku 37:32 wygrał ze swoim największym rywalem do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli I ligi grupy B czyli z AZS AGH Kraków.

– To dobry prognostyk przed meczem z Luxioną AZS UMCS Lublin. Mimo, że to były tylko mecze sparingowe to widać, że drużyna tworzy kolektyw i każdy zawodnik daje z siebie wszystko aby zespół osiągnął najwyższe cele – zapowiada Prezes Zarządu Marcin Dęsoł

Pierwszy gwizdek na hali w Chrzanowie w sobotę o godzinie 17:00. Zapraszamy.

TS

źródło: azs.umcs.pl