Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Turnieju Mistrzów. Unimetal Recycling MTS Chrzanów zagra o awans do Ligi Centralnej

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w najbliższy weekend powalczą w Turnieju Mistrzów o awans do Ligi Centralnej. W dniach 26-28 maja w Płocku rozegrany zostanie turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn I lig, systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły uzyskają prawo gry w rozgrywkach wyższej klasy.

Drużyna Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna w tym sezonie nie miała sobie równych w rozgrywkach grupy A. Zespół ten w całym sezonie poniósł tylko jedną porażkę, przegrywając po rzutach karnych. Liderem zespołu jest Andrzej Kryński, doskonale znany z parkietów Superligi. Występował m.in. w Górniku Zabrze i MMTS-ie Kwidzyn. W tym sezonie był on najskuteczniejszym strzelcem grupy A w 18 meczach zdobywając 185 bramek. Innym zawodnikiem tej drużyny z imponującą karierą jest rozgrywający Dawid Przysiek był grać Nielby Wągrowiec, Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów.

W grupie B pasjonujący bój o zwycięstwo w lidze stoczyły MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica oraz SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Drużyny te zakończyły rozgrywki z identycznym dorobkiem punktowym i o wyżej pozycji legniczan w tabeli zdecydował lepszy bilans bramek w bezpośrednich spotkaniach. Drużyna z Legnicy przed laty występowała na parkietach Superligi. Dziś to jednak zupełnie inny zespół składający z praktycznie z samych młodych zawodników. Najbardziej doświadczonym graczem jest bramkarz Michał Kapela, występujący wcześniej w Chrobrym Głogów. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Michał Czarnecki, który w 24 meczach zdobył 174 bramki.

SCKS Jurand Ciechanów zwyciężył natomiast w grupie C. Drużyna ta stoczyła zacięty bój o zwycięstwo w lidze z mocnymi rywalami AZS UW Warszawa i ORLEN Wisła II Płock. Drużyna z Ciechanowa to także stosunkowo młoda ekipa, której siłą jest kolektyw. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Patryk Dębiec, który w 20 meczach zdobył 98 bramek.

Wszystkie zespoły prezentują zbliżony poziom, decydować będą detale oraz dyspozycja dnia. Inne zespoły przystąpią do tego turnieju z marszu, my sezon zakończyliśmy wcześniej. To pozwoliło nam złapać trochę świeżości, zobaczymy czy pozytywnie to wpłynie na naszą formę – mówi Marcin Dęsoł, prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Nie zdecydowaliśmy się na rozgrywanie spotkań sparingowych, nie chcieliśmy ryzykować kontuzji. Przygotowywaliśmy się do tego turnieju bardzo solidnie – dodaje Sławomir Szenkel, trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Harmonogram Turnieju Mistrzów:

Piątek (26 maja)
godz. 17.00 – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Unimetal Recycling MTS Chrzanów
godz. 19.30 – Jurand Ciechanów – Siódemka Miedź Huras Legnica

Sobota (27 maja)
godz. 16.00 – Siódemka Miedź Huras Legnica – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
godz. 18.30 – Jurand Ciechanów – Unimetal Recycling MTS Chrzanów

Niedziela (28 maja)
godz. 10.00 – Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Siódemka Miedź Huras Legnica
godz. 12.30 – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Jurand Ciechanów

Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć za darmo na kanale YouTube RCS Livestream oraz Handball Polska