Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Luxiona AZS UMCS Lublin (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę o godz. 17 rozegrają ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie. Podopieczni Sławomira Szenkela zmierzą się przed własną publicznością z Luxioną AZS UMCS Lublin. Szczypiorniści z Chrzanowa będą chcieli w tym meczu przypieczętować zwycięstwo w I lidze grupie D.

Drużyna z Chrzanowa musi zrobić już tylko mały krok do tego, by zapewnić sobie zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Piłkarze ręczni MTS-u potrzebują jeszcze jednego punktu, by zapewnić sobie 1. miejsce w tabeli i nie oglądać się na AZS AGH Kraków, który za tydzień zmierzy się u siebie z SMS ZPRP I Kielce.

Szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów śrubują serię zwycięstw, która obecnie wynosi osiem spotkań i nie zamierzają na tym poprzestać. Zespół z Chrzanowa w minionej kolejce zrobił ogromny krok w kierunku wygrania ligi, pokonując na wyjeździe mocnego SPR Orła Przeworski. Chrzanowainie w tym meczu potwierdzili znakomitą dyspozycję w rundzie rewanżowej, odnosząc pewne zwycięstwo na trudnym terenie 35:28.

Piłkarze ręczni Luxiona AZS UMCS Lublin w tym sezonie walczą o zupełnie inne cele, o utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach. Sztuka ta wychodzi im niezbyt imponująco, bowiem ze skromnym dorobkiem zaledwie trzech zwycięstw zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i szans na poprawę tej lokaty nie mają zbyt wielkich, szczególnie, że przed nimi mecz z liderem w Chrzanowie.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania jest zespół Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Znakomita forma prezentowana w ostatnich spotkaniach sprawia, że każde innego rozstrzygniecie tego pojedynku niż pewna wygrana drużyny z Małopolski będzie sensacją. Zespołu Luxiona AZS UMCS Lublin nie należy jednak lekceważyć, bowiem w ostatnich spotkaniach nawiązał on wyrównaną walkę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i SPR Orłem Przeworsk.

W Chrzanowie w sobotę zapowiada się wielka feta związana z wygraniem ligi. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz.