Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Viret CMC Zawiercie (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów już w czwartek (13 kwietnia) o godz. 19 zmierzą się przed własną publicznością z Viretem CMC Zawiercie. Dla chrzanowian będzie to pierwszy z trzech ostatnich kroków w drodze do zwycięstwa w lidze.

Szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów w ostatnich tygodniach prezentują imponującą formę, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Drużyna z Chrzanowa notuje obecnie serię sześciu zwycięstw z rzędu, co nie zdarza się zbyt często w historii tego klubu. Podopieczni Sławomira Szenkela równie dobrze spisują się w meczach wyjazdowych, jak i tych domowych. Wysoko pokonali przed własną publicznością KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, na wyjeździe SPR Wisłę Sandomierz, u siebie SMS ZPRP I Kielce, na wyjeździe AZS AGH Kraków, a w minionej kolejce na wyjeździe ASPR Zawadzkie.  

Piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie po słabej pierwszej rundzie rozgrywek w tym roku spisują się zdecydowanie lepiej i regularnie punktują. Podobnie jak chrzanowianie mogą pochwalić się znakomitą serią zwycięstw. Gracze Viretu zapisali na swoim koncie pięć wygranych. Dzięki dobrej postawie w ostatnich tygodniach zdołali przesunąć się na 8 . miejsce w tabeli. W minionej kolejce zawiercianie sprawili niespodziankę pokonując przed własną publicznością trzecią siłę ligi, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Rozegrane w pierwszej rundzie spotkanie w Zawierciu pomiędzy Viretem CMC a Unimetal Recycling MTS Chrzanów zakończyło się zwycięstwem szczypiornistów z Małopolski 31:26 (18:11). Należy jednak pamiętać, że zawiercianie znajdowali się wówczas w zdecydowanie słabszej formie i gorszej sytuacji kadrowej niż obecnie. W czwartek przyjadą do Chrzanowa walczyć o sprawienie niespodzianki i pokonanie lidera rozgrywek. Zapowiada się zacięty i pasjonujący mecz.

Na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Miejsce w tabeli drużyny z Zawiercia nie odzwierciedla jej aktualnej formy i potencjału. Zespół ten został wzmocniony dwoma zawodnikami, a ostatnia seria zwycięstwa potwierdza, że jest to naprawdę mocna drużyna – mówi Marcin Dęsoł, prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Spotkanie Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Viret CMC Zawiercie rozegrane zostanie w czwartek (13 kwietnia) o godz. 19.