Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

ASPR Zawadzkie – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów już w czwartek (6 kwietnia) powalczą o kolejne ligowe punkty. W rozegranym awansem spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z ASPR Zawadzkie. Początek pojedynku zaplanowano na godz. 19.

Szczypiorniści z Chrzanowa po serii znakomitych występów i pokonaniu kilku drużyn z czołówki awansowali na pozycję lidera rozgrywek. W minioną sobotę po znakomitym występie pokonali na wyjeździe AZS AGH Kraków i wyprzedzili w ligowej klasyfikacji drużynę ze stolicy Małopolski.

Drużyna MTS-u otwiera tabelę I ligi grupy D, natomiast zamyka ją zespół ASPR-u Zawadzkie. Drużyna z województwa opolskiego w tym sezonie spisuje się bardzo słabo i do tej pory zdołała odnieść tylko dwa zwycięstwa. To zdecydowanie za mało, by myśleć o utrzymaniu w I lidze.

W pierwszej rundzie rozgrywek rozegrane w Chrzanowie spotkanie pomiędzy Unimetal Recycling MTS Chrzanów a ASPR-em Zawadzkie niespodziewanie zakończyło się remisem 28:28. Chrzanowianie zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w konkursie rzutów karnych- 4:2.

Patrząc tylko na tabelę można byłoby się spodziewać, że zawodników MTS-u czeka w Zawadzkiem „spacerek”. Należy jednak pamiętać, że spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami, po serii meczów na szczycie, bywają bardzo trudne. Kluczem do zwycięstwa w tym meczu będzie odpowiednia koncentracja, by nie zaprzepaścić wypracowanej wcześniej przewagi punktowej.

Grają ze sobą ze sobą zespoły z dwóch stron w tabeli, wiadomo mieliśmy ciężkie mecze ze sobą, z bezpośrednimi rywalami w tabeli, ale podchodzimy do meczu z Zawadzkimi zmobilizowani. Pamiętamy mecz u siebie, gdzie był remis i wygrana dopiero po karnych. Chcemy się zrewanżować i mamy też świadomość, że ASPR jest ciężkim i groźnym rywalem u siebie – podkreśla Dawid Skoczylas, drugi trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.