Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

AZS AGH Kraków – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę rozegrają mecz sezonu. Szczypiornistów z Chrzanowa czeka wyjazdowy pojedynek z AZS AGH Kraków, którego stawką będzie pozycja lidera rozgrywek i prawdopodobnie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi grupy D. Mecz ten zwiastuje ogromne emocje.

Szczypiorniści MTS-u w ostatnich tygodniach znajdują się w znakomitej dyspozycji. Aktualnie notują serię czterech efektownych zwycięstw. Wysoko pokonali przed własną publicznością KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, na wyjeździe SPR Wisłę Sandomierz, a w minionej kolejce pewnie pokonali u siebie SMS ZPRP I Kielce. Ta seria zwycięstw pozwoliła im się zrównać punktami z liderem rozgrywek AZS AGH Kraków.

Piłkarze ręczni AZS AGH w ostatnich tygodniach nieco spuścili z tonu. W minionej kolejce przegrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:37. Porażka ta sprawiła, że Akademicy stracili trzypunktową przewagę nad resztą stawki. Wcześniej krakowianie bardzo się męczyli w spotkaniach z zespołami z dołu tabeli. Skromnie, bo tylko jedną bramką pokonali Viret CMC Zawiercie oraz ASPR Zawadzkie.

W pierwszej rundzie rozgrywek derby Małopolski rozegrane w Chrzanowie zakończyły się zwycięstwem AZS AGH Kraków 30:25. Na początku sezonu, w meczach przed własną publicznością, chrzanowianie spisywali się nieco słabiej, co wykorzystali zawodnicy z Krakowa zdobywając halę MOKSiR-u. Teraz drużyna z Chrzanowa jest na fali wznoszącej i będzie chciała zrewanżować się rywalom za tamtą porażkę.

Każdy mecz jest inny, na pewno na spotkanie w Krakowie nie trzeba zawodników dodatkowo motywować, sami chcą zrewanżować się za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie. Nie zagraliśmy wtedy dobrego spotkania. Teraz jeżeli zagramy dobrze, a pokazaliśmy w ostatnich meczach, że potrafimy, to wynik powinien być korzystny – mówi Sławomir Szenkel, trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów

Spotkanie to będzie także pojedynkiem czołowych strzelców ligi Konrada Kiesiela (97 bramek) oraz Bartosza Hardziny (77 bramek).

Spotkanie AZS AGH Kraków – Unimetal Recycling MTS Chrzanów rozegrane zostanie w sobotę (1 kwietnia) o godz. 18 w sali sportowej na os. Handlowe 4 w Krakowi. Zachęcamy kibiców MTS-u do wspierania drużyny podczas tego meczu.