Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – SMS ZPRP I Kielce (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w meczu na szczycie I ligi zmierzą się przed własną publicznością z SMS ZPRP I Kielce. Najbliższa kolejka spotkań może przynieść spore zmiany w czołówce pierwszoligowej stawki. Spotkanie w Chrzanowie rozegrane zostanie w sobotę o godz. 17.

Szczypiorniści MTS-u złapali wiatr w żagle i w ostatnich tygodniach prezentują wysoką formę. Obecnie notują serię trzech efektownych zwycięstw. Wysoko pokonali przed własną publicznością KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a w minionej kolejce na wyjeździe SPR Wisłę Sandomierz. Dzięki tej dobrej serii awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Piłkarze ręczni SMS ZPRP I Kielce w tym sezonie prezentują się równie dobrze. Obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli, jednak mają rozegrane o jedno spotkanie mniej. W minionej kolejce pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i teraz staną przed szansą zdobycia kolejnych cennych punktów w konfrontacji z wiceliderem rozgrywek i awansowania w przypadku wysokiej wygranej na 2. miejsce w tabeli.  

Spotkanie w chrzanowskiej hali zapowiada się niezwykle interesująco. W tym sezonie drużynie MTS-u „nie leżą” młode zespoły z Kielc. Podopieczni Sławomira Szenkela dwukrotnie przegrali z  SMS ZPRP II Kielce, natomiast po rzutach karnych pokonali SMS ZPRP I Kielce. Należy mieć nadzieję, że chrzanowianie wyciągnęli z poprzednich spotkań odpowiednie wnioski i do sobotniego meczu wystąpią niezwykle zmobilizowani, z chęcią zrewanżowania się kielczanom za poprzednie spotkania.

Nie tylko spotkanie w Chrzanowie będzie niezwykle istotne dla układu tabeli. W sobotę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmierzy się u siebie z AZS AGH Kraków. Zawodnicy KSZO będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za ostatni słabsze występy i pokonać lidera rozgrywek. Takie rozstrzygnięcie na pewno ucieszyłoby chrzanowian, którzy po najbliższej kolejce mogliby się z drużyną z Krakowa zrównać punktami. Zapowiadają się zatem ogromne emocje, nie tylko w Chrzanowie.