Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

SPR Wisła Sandomierz – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów po serii znakomitych występów przed własną publicznością tym razem o ligowe punkty powalczą w meczu wyjazdowym z SPR Wisłą Sandomierz. Podopieczni Sławomira Szenkela są faworytem w pojedynku z zespołem z dolnej połówki tabeli.

Szczypiorniści z Chrzanowa w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko KSSPR Końskie i
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
odnieśli efektowne zwycięstwa potwierdzając, że znajdują się w znakomitej dyspozycji i w drugiej części sezonu zamierzają powalczyć o zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Chrzanowianie do przewodzących stawce AZS AGH Kraków i KSZO trasą tylko trzy punkty, zatem niebawem mogą dogonić rywali. Tym bardziej, że w najbliższej kolejce KSZO zmierzy się z mocnym SMS ZPRP I Kielce.

Piłkarze ręczni SPR Wisły Sandomierz w tym sezonie radzą sobie zdecydowanie gorzej niż drużyna z Chrzanowa. Zespół z województwa Świętokrzyskiego w tym sezonie odniósł tylko cztery zwycięstwa, w tym jedno po rzutach karnych. To sprawia, że ze skromnym dorobkiem 12 punktów plasuje się w dolej połówce tabeli, na 8. miejscu. Warto jednak nadmienić, że do 7. lokaty traci aż 10 punktów. W tym sezonie pierwszoligowa stawka została mocno podzielona na dwie grupy zespołów walczących o najwyższe cele oraz tych o utrzymanie.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania w Sandomierzu będą szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Podopieczni Sławomira Szenkela znakomicie w tym sezonie radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych, gdzie tylko raz po regulaminowym czasie gry zeszli z parkietu pokonani. Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie chrzanowianie pokonali przed własną publicznością sandomierzan 39:30.

Do Sandomierza jedziemy po zwycięstwo. Nie lekceważymy jednak rywala. To może być dla nas trudny mecz. Musimy być skoncentrowani, mobilizacji w zespole nie brakuje – podkreśla  Sławomir Szenkel, trener szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Spotkanie Unimetal Recycling MTS Chrzanów – SPR Wisła Sandomierz rozegrane zostanie w sobotę (18 marca) o godz. 18.00