Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – KSSPR Końskie (Zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę po raz pierwszy w tym roku powalczą o ligowe punkty przed własną publicznością. Podopiecznych Sławomira Szenkela czeka trudne zadanie, bo ich rywalem będzie sąsiad z ligowej tabeli, czyli KSSPR Końskie. Początek meczu o godz. 17.

Nie tak początek roku wyobrażali sobie kibice i zawodnicy MTS-u. Najpierw chrzanowski zespół po dobrym meczu uległ na wyjeździe KSZO Ostrowiec Św., a następnie po fatalnej końcówce meczu i serii rzutów karnych musiał uznać wyższość SMS ZRPR II Kielce. Dwie porażki sprawiły, że  MTS spadł na 7. miejsce w tabeli i do liderujących KSZO i AZS AGH Kraków tracić już sześć punktów.

– Cel się nie zmienia, dalej walczymy o zwycięstwo w lidze. Strata do KSZO i AGH nie jest duża, drużyny te na pewno jeszcze zgubią punkty. Jesteśmy dobrze przygotowani do rundy rewanżowej, zespół dobrze zagrał w Ostrowcu Św. i nie dużo zabrakło tam do zdobycia punktów – podkreśla Marcin Dęsoł, prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Porażka w Kielcach na długo pozostanie w pamięci kibiców, należy mieć nadzieję, że jak najkrócej w głowach zawodników. Zawodnicy MTS-u niestety po raz kolejny słabo zaprezentowali się w końcówce spotkania. Przypomnijmy, że na 70 sekund przed końcem meczu zespół z Chrzanowa prowadził różnicą trzech bramek. SMS ZRPR II Kielce zdołał jednak doprowadzić do remisu i serii rzutów karnych, w których okazał się lepszy.

Po tym meczu odbyła się poważna, męska rozmowa. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że zawalili i ten mecz powinni wygrać. Grając przeciwko takim młodym zespołom, jak te z Kielc, które nie mają nic do stracenia, nie grozi im spadek, nie ciąży na nich presja, trzeba być skoncentrowanym do końca. Liczymy, że więcej to się nie powtórzy – dodaje Marcin Dęsoł.

Szczypiorniści z Chrzanowa w sobotę po raz pierwszy w tym roku powalczą o ligowe punkty przed własną publicznością. Czeka ich nie łatwe zadanie, bo ich rywalem będzie KSSPR Końskie. Drużyna ta obecnie plasuje się na 6. miejscu i ma w swoim dorobku tyle samo punktów, co zdobyli chrzanowianie. Mecz ten zatem będzie niezwykle istotny dla układu tabeli. Zawodnicy KSSPR znajdują się w bardzo dobrej formie, co potwierdzili przed tygodniem przegrywając dopiero po rzutach karnych z KSZO.

Serdecznie zapraszamy kibiców w sobotę do hali MOKSIR-u. Początek meczu Unimetal Recycling MTS Chrzanów – KSSPR Końskie o godz. 17.