Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (Zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów po przerwie w rozgrywkach wracają do rywalizacji o ligowe punkty. W pierwszym w tym roku spotkaniu czeka ich niezwykle trudne zadanie. W meczu wyjazdowym zmierzą się z wiceliderem rozgrywek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

To będzie prawdziwy hit 11. kolejki spotkań I ligi. Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów zmierzą się na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a stawką tego pojedynku będzie fotel wicelidera. W czołówce ligowej klasyfikacji panuje duży ścisk. Stawce przewodzi AZS AGH Kraków, który ma na swoim koncie 23 punkt. Drużyna MTS-u obecnie traci do niej cztery punkt, jednak w przypadku zwycięstwa w Ostrowcu Świętokrzyskim ten dystans zostanie zniwelowany do zaledwie jednego oczka. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Zespół KSZO to bardzo wymagający rywal, ale liczymy na podtrzymanie dobrej serii zwycięstw w meczach wyjazdowych – podkreśla Marcin Górkowski, bramkarz Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Zespół z Chrzanowa w tym sezonie znakomicie spisuje się w meczach wyjazdowych, co przez lata było jego piętą achillesową. W bieżących rozgrywkach podopieczni Sławomira Szenkela zdołali przywieźć punkty z Kielc, Końskich, Lublina i Zawiercia. Teraz czeka ich najtrudniejsze zadanie, czyli wyjazdowy mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zespół po zmianach kadrowych pod wodzą nowego trenera potrzebował trochę czasu. Widać, że z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej, co potwierdzają wyniki. W tym sezonie w końcu regularnie zdobywamy punkty w meczach wyjazdowych. Druga część sezonu powinna zatem być jeszcze lepsza w naszym wykonaniu – podkreśla Marcin Dęsoł, prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Podczas przerwy w rozgrywkach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski sprawdziło swoją formę podczas dwóch meczów sparingowych. Zespół ten pokonał Enea Orlęta Zwoleń 40:29 oraz Wisłę Sandomierz 35:29 potwierdzając wysoką formę. Drużynie z Chrzanowa nie udało się rozegrać żadnego meczu kontrolnego. Do sobotniego spotkania z KSZO przystąpi niemal w optymalnym składzie. Zabraknie dwóch zawodników borykających się problemami zdrowotnymi Patryka Plaszczaka i Marcina Hardziny.

– Na pewno szkoda, że nie udało się zorganizować żadnego sparingu i dyspozycja w meczu po takiej przerwie będzie dużą zagadką. Jednak treningi w okresie przerwy były intensywne i solidnie przepracowane przez cały zespół – dodaje Marcin Górkowski.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unimetal Recycling MTS Chrzanów rozegrane zostanie w sobotę (11 lutego) o godz. 19.