Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

SPR Orzeł Przeworsk – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę staną przed szansą na przypieczętowanie zwycięstwa w rozgrywkach I ligi grupy D. Ostatnim trudnym krokiem w drodze po tryumf w rozgrywkach będzie wyjazdowy pojedynek z SPR Orłem Przeworsk.

Szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów śrubują serię zwycięstw. W minionej kolejce do swojej kolejce dołożyli siódmą wygraną z rzędu, która sprawiła, że zrobili kolejny ważny krok w kierunku zakończenia rozgrywek na 1. miejscu. Spotkanie z będącym na fali Viretem CMC Zawiercie zapowiadało się jako niezwykle wyrównany i emocjonujący pojedynek. Tak jednak nie było. Znakomicie dysponowani chrzanowianie rozbili we własnej hali zawiercian 32:19.

Piłkarze ręczni SPR Orła Przeworsk także bardzo dobrze prezentują się w tym roku, regularnie odnosząc zwycięstwa. Zespół z Przeworska co prawda zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale ma na swoim koncie o dwa spotkania rozegrane mniej od pozostałych rywali. Zawodnicy Orła przed minioną kolejką mieli duże szanse na włączenie się do walki o zwycięstwo w lidze. Szanse nadal mają, jednak plany mocno pokrzyżowała im wyjazdowa porażka z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:37.

Szczypiornistom z Chrzanowa do wygrania rozgrywek I ligi pozostały już tylko dwa kroki. By nie oglądać się na rywali muszą w dwóch ostatnich spotkaniach z SPR Orłem Przeworsk oraz Luxioną AZS UMCS Lublin zdobyć co najmniej cztery punkty. Kluczowy tu będzie najbliższy wyjazdowy mecz w Przeworsku. W pierwszej rundzie chrzanowianie pokonali Orła przed własną publicznością  32:26, jednak zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. Tym razem także czeka ich trudne zadanie, bo zawodnicy z Przeworska mają ambicje, by rozgrywki zakończyć na podium i za wszelką cenę będą chcieli pokonać MTS.

Drużyna z Przeworska to bardzo wymagający rywal, który ma w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników. Zespół ten także ma swojej cele i będzie chciał w sobotę wygrać i zrehabilitować się za porażkę w Chrzanowie.  My także będziemy chcieli wygrać, wiemy o co gramy i na pewno żadnego zawodnika MTS-u na ten meczem nie trzeba będzie dodatkowo mobilizować – mówi Sławomir Szenkel, trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Spotkanie SPR Orzeł Przeworsk – Unimetal Recycling MTS Chrzanów rozegrane zostanie w sobotę (22 kwietnia) o godz. 19.