Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Obóz szkoleniowy dla I ligowej drużyny piłki ręcznej MTS Chrzanów

Celem organizowanej przez nas zbiórki jest zebranie funduszy na organizację trwającego 6 dni obozu szkoleniowego, dla 20 – 25 zawodników i członków sztabu szkoleniowego.

Kilka słów wstępu

MTS Chrzanów jest I ligową i cieszącą się dużą popularnością drużyną piłki ręcznej, która istnieje i rozgrywa mecze dzięki wsparciu sponsorów i wielu wiernych kibiców. Sezon 2018/2019 należy do udanych, MTS Chrzanów znajduje się w czołówce tabeli, jednak zależy nam na tym, by szczypiorniści grali i szkolili się również w przerwie między sezonami. Sporą podporą dla całego klubu okazać się może obóz szkoleniowy, w którego zorganizowaniu pomóc mogą zarówno kibice, jak i wszystkie inne zainteresowane niesieniem wsparcia dla zawodników osoby i firmy.

Jakie korzyści dać może zawodnikom udział w szkoleniu?

Obóz szkoleniowy pozwala zawodnikom intensywnie i w pełni profesjonalnie przygotować się do rozgrywek kolejnego sezonu. Obecność zawodników na takim szkoleniu wpływa nie tylko na przyszłe wyniki całej drużyny, ale ma też pozytywne znaczenie dla kondycji i wytrzymałości, co zmniejszyć może szansę na pojawienie się mniej i bardziej poważnych kontuzji.

Jak wygląda kwestia kosztów organizacji wyjazdu?

Chcielibyśmy, by w wyjeździe wzięli udział zarówno zawodnicy, jak i członkowie sztabu szkoleniowego. Jest to w okolicach 20 – 25 osób (wszystko zależy od możliwości finansowych). Czas trwania takiego obozu to 6 dni. Koszt dziennego utrzymania jednej osoby to około 140 zł. Nie jest to więc wygórowana cena za kompleksowe szkolenie dla drużyny i sztabu szkoleniowego, szczególnie że wliczony jest w nią nocleg, pożywienie, czy dostęp do siłowni. Kwota 14 000 zł stanowi więc dodatek do tego, co my sami jesteśmy w stanie przeznaczyć na organizację obozu.

Dlaczego nie możemy zorganizować obozu bez dodatkowego wsparcia?

Sytuacja związana z budżetem klubu nie wygląda dobrze, mimo że staramy się robić wszystko co w naszej mocy, by było inaczej. Już teraz nasi zawodnicy grają za niewielkie kwoty, gdzie w innych klubach mogliby otrzymać zdecydowanie wyższe stawki. Warto również pamiętać o kosztach, które klub ponosi w momencie organizowania poszczególnych spotkań, czy kupowania wymaganego do przeprowadzania skutecznych treningów sprzętu. Pomoc jest więc dla całego klubu niezwykle ważna, o ile nie niezbędna na obecnym etapie.

Macie realny wpływ na przyszłość drużyny!

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w zrzutce. Nawet najmniejsza kwota w dużej mierze wpłynąć może na przyszłość drużyny MTS Chrzanów, która aktualnie robi naprawdę wiele, by stać się zespołem nie do pokonania. Dla osób wspierających drużynę określonymi kwotami, przygotowaliśmy szereg nagród i upominków. Dla lidera wpłat przewidziana jest dodatkowa nagroda niespodzianka!

Już teraz chcielibyśmy podziękować Wam za pomoc w zbiórce pieniędzy, ale i za liczny udział w meczach, podczas których drużyna otrzymuje wspaniałe i niezastąpione wsparcie.


Klika słów na temat historii MTS Chrzanów

Drużyna MTS Chrzanów ma za sobą bardzo długą i ciekawą historię, która zaczęła się na Ziemi Chrzanowskiej, gdy piłka ręczna nabierała popularności i stawała się z dnia na dzień obiektem zainteresowania coraz to większej liczby osób. Początki drużyny związane są z rokiem 1957, kiedy to założony został Międzyszkolny Klub Sportowy Chrzanów, składający się z kliku sekcji sportowych – z gimnastyki, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz piłki nożnej. MKS Chrzanów na przestrzeni lat w poszczególnych dyscyplinach zdobywał Mistrzostwo Polski Juniorów i wiele innych osiągnięć. Dzięki późniejszej współpracy z Bumar Fablok, wypracowano doskonały program, który ukierunkowany był w stronę nauczania dzieci i młodzieży gry w piłkę ręczną. Efektem licznych działań były setki wyszkolonych młodych osób oraz dwukrotny awans drużyny piłki ręcznej do najwyższej klasy rozgrywkowej na szczeblu ogólnopolskim.

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej z Okazji 43 Rocznicy Wyzwolenia Chrzanowa.
Mecz siatkówki na obozie w Biłgoraju sierpień 1981 Kadra trenerska kontra uczestnicy obozu.

Zmiany w życiu politycznym i społeczno-gospodarczym po 1989 roku sprawiły, że w 1997 roku utworzono Miejskie Towarzystwo Sportowe w Chrzanowie jako klub przejmujący wyłącznie sekcję piłki ręcznej z Towarzystwa Sportowego „Fablok”MTS Chrzanów stał się drużyną, która nieprzerwanie od roku 1997/98 bierze udział w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn w województwie małopolskim, prezentując tym samym najwyższy poziom sportowy.

MTS Crzanów – Orlen Wisła II Płock 2019
MTS Chrzanów – AZS AWF Biała Podlaska 2019