Turniej Mistrzów. Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 35:32

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Płocku Turnieju Mistrzów po niezwykle zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna 35:32 (16:16). Chrzanowianie wciąż jednak mają szansę na awans do Ligi Centralnej, przed nimi jeszcze dwa mecze.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane, a gra toczyła się bramka za bramkę. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła wypracować kilkubramkowe prowadzenia i cały czas wynik spotkania był otwarty. W końcówce pierwszej połowy szansę na zejście do szatni z zaliczką mieli chrzanowianie. Po trafieniu z kontrataku Stanisława Malinowskiego objęli oni prowadzenie 16:15, jednak z rzutu karnego do remisu doprowadził niezawodny Andrzej Kryński 16:16.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli chrzanowianie, którzy przejęli inicjatywę. Po kolejnej bramce z kontrataku w wykonaniu Stanisława Malinowskiego objęli prowadzenie 20:18. Później jednak Jakub Rusin został ukarany dwuminutowym wykluczeniem i rywale odrobili straty 21:21 w 38 minucie.

Inicjatywę przejęli gracze Sokoła, który w 41 minucie stanęli przed szansą na odskoczenie na trzy bramki, jednak rzut rywala zatrzymał Marcin Górkowski. Dawid Skoczylas następnie trafił ze skrzydła, a chwilę później do wyrównana doprowadził Marcin Hardzina. Ponownie mieliśmy remis 23:23 i mecz rozpoczął się na nowo. Sprawy w swoje ręce wziął wówczas doświadczony Dawid Przysiek, który dobrze rozprowadzała akcje Sokoła i sam trafiał do bramki chrzanowian. Po przeciwnej stronie słabiej to wyglądało w wykonaniu Kamila Cienka. Faul w ataku i nieskuteczny rzut sprawiły, że zespół z Kościerzyny zaczął odjeżdżać 27:24 w 48 minucie meczu.

To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. Chrzanowianie nie zamierzali dawać za wygraną i po raz kolejny rzucili się do odrabiania strat. Zawodnicy MTS-u wykorzystali grę w przewadze w 51 minucie po akcji Stanisława Malinowskiego zdobyli bramkę kontaktową 28:27. Zawodnicy MTS-u mieli swoje szanse, by odwrócić losy spotkania, jednak Dawid Przysiek i Andrzej Kryński pokazali w decydujących fragmentach meczu ogromne doświadczenie i poprowadzili Sokoła do zwycięstwa. Chrzanowianom w końcówce meczu zabrakło skuteczności, zimnej krwi i odrobiny szczęścia.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 35:32 (16:16)

Sokół: Jaworski – Kryński 10/3, Jasowicz 5, Lisiewicz 5, Przysiek 5, Żyszkiewicz 5, Adamczyk 4, Lewandowski 1, Bronk, Cemka, Gromowski, Piechowski, Zamojski/