SMS ZPRP II Kielce – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 35:35 (19:19) k. 5:4

Piłkarzom ręcznym Unimetal Recycling MTS Chrzanów nie udało się zrewanżować drużynie SMS ZPRP II Kielce za porażkę przed własną publicznością na inaugurację sezonu. Ponownie lepszy okazał się młody zespół z Kielc, tym razem wygrywając po konkursie rzutów karny 35:35 (19:19) k. 5:4. To bolesna porażka, bowiem zwycięstwo było na wyciagnięcie ręki.

Szczypiorniści z Chrzanowa przystąpili do sobotniego spotkania w Kielcach niezwykle zmotywowani, chcieli zrewanżować się rywalom za niespodziewaną porażkę we własnej hali. Młodzi piłkarze ręczni z Kielc chcieli natomiast udowodnić, że ich wygrana w Chrzanowie nie była dziełem przypadku i są po prostu lepszym zespołem. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, szybko obejmując prowadzenie. W 4 minucie po faulu wykluczeniem ukarany został Mateusz Nowak, a rzut karny wykorzystał Marcin Pepliński i zespół SMS ZPRP II Kielce objął prowadzenie 3:1. Gdy jednak chrzanowianie ponownie zameldowali się w komplecie na parkiecie przejęli inicjatywę i odrobili straty. Po trafieniu najskuteczniejszego tego zawodnika MTS-u Bartosza Hardziny po 10 minutach tablica wyników pokazała rezultat remisowy 5:5.

Wynik spotkania w pierwszej połowie cały czas oscylował wokół remisu. Zawodnicy SMS ZPRP II Kielce posiadali nieznaczną inicjatywę i wykorzystywali nie najlepszą postawę chrzanowian w obronie, łatwo dochodząc do pozycji rzutowych. Chrzanowianie starali się bronić do końca, co w kilku sytuacjach zakończyło się podyktowaniem rzutu karnego dla rywali. Kilka razy kielczan zdołał zatrzymać Marcin Górkowski, jednak jego koledzy z pola nie potrafili tego przekuć na korzystny rezultat. Ostatecznie po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 19:19.

Drugą połowie fantastycznie rozpoczęli chrzanowianie. Zaczęli dobrze grać w obronie, nie pozwalając rywalom na zbyt dużo. W ataku byli natomiast nie do zatrzymania, rywale często przekraczali przepisy, a sędziowie dyktowali rzuty karne dla MTS-u. Na początku pierwszej połowy trzy razy w linii siódmego metra skuteczny okazał się Maciej Sieczka. W efekcie po 40 minutach gry MTS-u prowadził  24:21. Przewaga ta mogłoby jeszcze bardziej okazała, jednak podopieczni Sławomira Szenkela zmarnowali dwa kontrataki. Wydawało się, że bardziej doświadczony zespół MTS-u będzie kontrolował losy tego pojedynku.

Piłkarzom ręcznym MTS-u w 51 minucie prowadzili 30:25 i wydawało się, że nic nie jest im w stanie odebrać zwycięstwa. Drużyna z Kielc postawiła wszystko na jedna kartę, najpierw „plastra” otrzymał Bartosz Hardzina, a następnie kielczanie przez chwilę zaczęli kryć wysoko, indywidualnie. Pomimo licznych błędów i dużego zamieszania panującego na parkiecie nadal nie do upilnowania był Bartosz Hardzina, który zdobywał ważne bramki.

Zawodnicy MTS-u w 58 minucie zaskoczyli rywali szybkim wznowieniem, po którym bramkę zdobył Dawid Skoczylas i MTS prowadził 34:31. W kolejnej akcji rywale oddali niecelny rzut i w tym momencie sami już chyba nie wierzyli, że mogą w tym meczu zdobyć punkty. Co prawda szybko zdobyli bramkę, jednak natychmiast odpowiedział Kacper Węgrzyn i na 70 sekund przed końcem MTS prowadził 35:32. Wtedy jednak wróciły demony z początku sezonu, czyli słabe końcówki meczów.   Kacper Węgrzyn w dogodnej pozycji rzutowej trafił w twarz bramkarza rywali. Zamiast bramki otrzymał dwie minuty kary. Kielczanie bezlitośnie wykorzystali bierność i luki w obronie MTS-u oraz gubione piłki w ataku. Doprowadzili do remisu 35:35.

Do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku konieczny był zatem konkurs rzutów karnych. Z linii siódmego metra pomylił się Maciej Sieczka, którego rzut obronił bramkarz rywali. Chwilę później straty został jednak obronione, bowiem Marcin Górkowski zastopował Mikołaja Rodaka.  Decydujący okazał się przestrzelony rzut Bartosz Skoczylasa, który trafił piłką w słupek. Kolejny raz ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy   SMS ZPRP II Kielce

SMS ZPRP II: Drożdż, Popielecki – Mielczarski 12, Fajfer 5, Pepliński 5, Aksamit 4, Cacak 2, Luksa 2, Olczyk 2, Burzyński 1, Rodak 1, Wywrot 1, Bujok, Pilz.
Kary: 8 min.

Unimetal Recycling MTS: Górkowski – B. Hardzina 11, Sieczka 7, B. Skoczylas 5, Węgrzyn 4,Malinowski 3, D. Skoczylas 3, Cieślik, Cieniek, Dobrzański, Franczak, Nowak, Rusin, M. Skoczylas.
Kary: 12 min.