KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 32:31 (18:16)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli na wyjeździe KSZO Handball. Pojedynek na szycie tabeli dostarczył kibiciom ogromnych emocji. Lepsza w tym starciu okazała się drużyna KSZO, która wygrała 32:31 (18:16).

Spotkanie, które wyłoniło nowego lidera rozgrywek od początku było niezwykle wyrównane. W szeregach MTS-u w pierwszej połowie prym wiedli Stanisław Malinowski oraz Dawid Skoczylas, którzy regularnie trafiali do bramki rywali. Drużyna KSZO podkręciła tempo w 10 minucie meczu i zdołała odskoczyć na trzy trafienia 8:5. Zespół MTS-u szybko jednak zniwelował te straty 10:10 i ponownie gra toczyła się bramka za bramkę. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy należało jednak do KSZO. Zawodnicy MTS-u grając w osłabieniu nie zdołali w tym czasie zdobyć żadnej bramki, natomiast gospodarze trafili dwukrotnie i to oni zeszli do szatni prowadząc 18:16.

Drugą połowie dobrze rozpoczęli chrzanowianie. Sygnał do odrabiania strat dał Bartosz Hardzina, który zaczął regularnie trafiać do bramki rywali. Cały czas wynik był na styku, utrzymywała się jednak niewielka przewaga KSZO. W 41 minucie po bramce Grzegorza Sobuta gospodarze prowadzili 24:22. Wówczas jednak dwuminutowym wykluczeniem ukarany został Mateusz Bysiak i zawodnicy MTS-u stanęli przed szansą na zniwelowanie przewagi rywali. Znakomicie w tym fragmencie meczu zaprezentował się Kacper Węgrzyn, który najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie dołożył dwa trafienia z gry. Zespół MTS-u w 46 minucie objął prowadzenie 25:24 i zaczęły rosnąć nadzieje na zdobycie punktów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zawodnicy MTS-u mieli okazję do podwyższenia prowadzenia. W 49 minucie rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik rywali. Chrzanowianie nie zdołali jednak odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Podopieczni Sławomira Szenkela nadal jednak posiadali inicjatywę i w 53 minucie prowadzili 29:28. Losy pojedynku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozstrzygnęły się w kolejnych minutach. Lepiej w tej wojnie nerwów poradzili sobie zawodnicy KSZO, którzy zaczęli zdobywać bramki seryjnie. Najpierw dwie bramki zdobył Łukasz Majchrzak wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 30:29, a później kolejne dwa trafienia dołożył Bartosz Kogutowicz 32:30. Wynik meczu w ostatniej akcji ustalił Bartosz Hardzina 32:31.

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Kogutowicz 7/2, Wojkowski 7, Majchrzak 5, Sobut 5, Zadrożny 3/3, Bysiak 1, Granat 1, Konwicki 1, Skuciński 1, Świstak 1, Chudzik, Jagiełło.