Luxiona AZS UMCS Lublin – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29:38 (13:22)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w znakomitym stylu zakończyli ligowe rozgrywki w 2022 roku. Drużyna z Chrzanowa w spotkaniu wyjazdowym pewnie pokonała Luxiona AZS UMCS Lublin – piłka ręczna mężczyzn 38:29 (22:13) i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami często bywają trudniejsze niż mecze z mocnymi przeciwnikami. Szczypiorniści z Chrzanowa w końcówce roku znajdują się jednak w wysokiej formie i do kolejnych spotkań przystępują niezwykle skoncentrowani. Tak było przed tygodniem w Zawierciu, gdzie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy pojedynku. Identyczny scenariusz miał niedzielny mecz w Lublinie.

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów znakomicie rozpoczęli spotkanie w Lublinie. Od pierwszym minut nadawali ton rywalizacji. W ataku nie do zatrzymania był Bartosz Hardzina wspierany przez Bartosza Skoczylasa. Dzięki ich bramkom chrzanowianie po 5 minutach gry prowadzili już 5:1. Rywale nie zamierzali jednak oddawać meczu bez walki. Po słabym początku zabrali się za odrabianie strat i w 13 minucie zdobyli bramkę kontaktową 7:8. Był to jednak ostatni tak wyrównany wynik w tym meczu. Chrzanowianie poprawili swoją grę w obronie, a w ataku prym zaczęli wieść Marcin Hardzina i Stanisław Malinowski, którzy raz za razem trafiali do bramki rywali. Przewaga MTS-u znów zaczęła błyskawicznie rosnąć i zawodnicy MTS-u zeszli do szatni prowadząc 22:13.

W drugiej połowie emocji już nie było. Gra toczyła się bramka za bramkę i chrzanowianie utrzymywali wypracowane w pierwszej połowie wysokie prowadzenie. Szansę gry otrzymali wszyscy zawodnicy. Zespół MTS-u w 48 minucie po trafieniu Marcina Skoczylasa prowadził już różnicą 12 bramek 33:21. W końcówce meczu w szeregi chrzanowian wdarło się jednak rozluźnienie, co wykorzystali goście. Skuteczny był Antoni Maciąg, który najczęściej potrafił znaleźć drogę do bramki MTS-u. To jednak było zdecydowanie zbyt mało, by Akademicy mogli myśleć o sprawieniu niespodzianki i pokonaniu wyżej notowanego MTS-u. Chrzanowianie pewnie dowieźli zwycięstwo do końca spotkanie, ostatecznie wygrywając 38:29.

Luxiona AZS UMCS: Gajecki, D. Janicki – Maciąg 9/2, Rycerz 4, Gałaszkiewicz 3, K. Janicki 3, Pytka 3, Daniel 2/1, Dziemiach 2, Flont 2, Abramowicz 1, Batyra, Drozd, Stachowicz.