Aktualności

Informacje z życia klubu

Wielkie emocje w Chrzanowie. MTS przegrał po rzutach karnych

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów po raz kolejny dostarczyli kibicom zgromadzonym w hali MOKSiR-u potężnej dawki emocji. Ponownie zwycięzcę spotkania musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Niestety w tym elemencie gry lepsi okazali się zawodnicy KPR-u Legionowo.

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane, a gra toczyła się bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi aż do 23 minuty. Wówczas do goście zdobyli trzy bramki z rzędu o objęli prowadzenie 11:9. W końcówce pierwszej połowy lepiej jednak zagrali chrzanowianie. Dobre w bramce spisywał się Marcin Górkowski, a w ataku rozstrzelał się Marcin Skoczylas. To sprawiło, ze to zawodnicy MTS-u zeszli do szatni prowadząc 13:11.

W drugiej połowie gra nadal toczyła się na styku. Goście z Legionowa bardzo szybko odrobili straty i wynik cały czas oscylował wokół remisu. Chrzanowianie toczyli niezwykle zacięty bój z mocniejszymi fizycznie rywalami, którzy przez kilka sezonów występowali w superlidze. Jednym ze skutecznych sposób na przedarcie się przez ich defensywę były rzuty z biodra. Wyjątkowej urody trafieniem popisał się Jakub Bogacz. Gospodarze mieli kilka okazji, by odskoczyć, jednak dobrze w bramce rywali spisywał się Marcin Węgrzyn./Chrzanowianie w końcówce spotkania przejęli inicjatywę i utrzymywali skromne, bramkowe prowadzenie. Na niespełna pół minuty przed końcem meczu rzut karny na bramkę zamienił Patryk Rola i gospodarze prowadzili 26:25. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy zdecydowali się na odważne rozwiązanie ostatniej najważniejszej akcji z meczu. Skutecznym rzutem ze skrzydła zakończył ją Michał Grabowski, dla którego było to jedyne trafienie w tym meczu.

Po 60 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 26:26 i po raz kolejny zwycięzcę spotkania w Chrzanowie musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Zawodnicy obu drużyn wykonywali je znakomicie. Patryk Rola, Kacper Węgrzy, Jakub Bogacz, Karol Put i Paweł Stroński byli skuteczni w pierwszej serii. W kolejnej pomylił się dopiero Paweł Stroński, a Marcin Górkowski nie był w stanie powstrzymać rzutu rywali. Z dwoma punktami z Chrzanowa wyjechał zespół z Legionowo, a gospodarzom na otarcie łez pozostał jeden punkt.

MTS Chrzanów – KPR Legionowo 26:26 (13:11), k. 9-10

MTS: Górkowski 1, Małodobry – M. Skoczylas 7, Rola 7/3, Bogacz 2, Krasucki 2, Wierzbic 2, Madeja 1, Orlicki 1, Put 1, Stroński 1, Węgrzyn 1, Danysz, Olszewik.

Nowa odsłona strony internetowej już wkrótce.

Tymczasem zapraszamy na pierwszy mecz sezonu 2022/2023. Już w NIEDZIELĘ, 2 października,
o godz. 15:00 na chrzanowskiej hali podejmiemy SMS ZPRP II Kielce.

W trakcie tego spotkania na kibiców czeka mnóstwo atrakcji!