Aktualności

Wszystko o naszej drużynie.

Wspomóż MTS Chrzanów

Prezes Marcin Dęsoł przedstawia aktualną, trudną sytuację finansową klubu, który boryka się z brakiem sponsora tytularnego. Budowa solidnego zespołu na poziomie I ligi w oparciu wyłącznie o dotację z Urzędu Miejskiego na dłużą metę jest niemożliwa.

Szanowni Państwo,

Ubiegły sezon był dla naszego klubu piłki ręcznej trudnym sezonem. Walczyliśmy o utrzymanie w gronie pierwszoligowców. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zadanie wykonali bardzo dobrze i zespół w drugiej rundzie sezonu 2017/2018 prezentował się świetnie, odnosząc zwycięstwa z wyżej notowanymi drużynami.

Praca wykonana przed sezonem 2018/2019 oraz zaangażowanie w tę pracę włożone przez zawodników i trenerów przynoszą teraz efekty w postaci kapitalnej gry zespołu w meczach o ligowe punkty, jak również w walce o Puchar Polski, gdzie pierwszy raz od wielu lat zagramy na szczeblu centralnym.

Jednak za wynikiem sportowym nie idą w naszym klubie finanse. Budżet naszego klubu opiera się prawie w całości na dotacji miejskiej oraz w niewielkiej liczbie „pasjonatów piłki ręcznej” w Chrzanowie, którzy sponsorują klub z własnej kieszeni – za co im bardzo dziękujemy.

Środki, które otrzymujemy z budżetu miasta oraz od sponsorów nie wystarczają jednak na prowadzenie klubu na poziomie pierwszej ligi. Zespoły występujące na tym samym szczeblu rozgrywek mają środki finansowe niejednokrotnie wyższe od nas. Największą bolączką, która spędza nam sen z powiek jest niesłychana trudność w pozyskaniu sponsora tytularnego na Ziemi Chrzanowskiej, mimo tego że mamy duże zakłady przemysłowe.

Zarząd klubu niejednokrotnie podejmował próby rozmów z niezliczoną liczbą podmiotów gospodarczych z Chrzanowa i okolic, jak również z poza naszego regionu, i jak widać poza nielicznymi wyjątkami rozmowy nie przyniosły żadnych rezultatów.

Klub ma problemy finansowe na tyle poważne, że rozważane jest wycofanie drużyny z rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi po zakończeniu pierwszej rundy.

Poczynione zostały kroki ograniczające wydatki w postaci porozumienia z zawodnikami, którzy zgodzili się zmniejszyć kwoty i tak nie wysokich kontraktów, za co im bardzo dziękuję i pobierają w tej chwili tylko i wyłącznie stypendia sportowe fundowane przez miasto w kwocie 80 tys. zł na cały zespół przez rok, dzieląc to na wszystkich zawodników daje to nie wielką kwotę na osobę.
Proszę Państwa, w związku z tym zwracamy się do nowych władz miasta, a w szczególności do nowego Burmistrza Pana Roberta Maciaszka, który jest wielkim orędownikiem sportu na terenie naszej gminy, by wspomógł nasze działania i nie chodzi tu o większe środki z budżetu gminy, a raczej o pomoc w otwarciu drzwi do prezesów dużych chrzanowskich firm i poparcie nas w naszych działaniach.

Zwracamy się również do Was, nasi wspaniali kibice, to zawodnicy i wy jesteście motorem napędowym dającym siłę i zapał do działania dla zarządu klubu, to dzięki wam hala MOKSiR w Chrzanowie żyje sportowymi emocjami i wypełnia się do ostatniego miejsca, generując taką energię jak za najlepszych lat chrzanowskiego szczypiorniaka, o pomoc w najróżniejszej postaci choć jak wiadomo ta finansowa jest najbardziej potrzebna.

Wstępując w szeregi członków naszego stowarzyszenia w najprostszy sposób mogą Państwo przyczynić się do poprawy sytuacji finansowej naszego stowarzyszenia, wystarczy ze strony internetowej pobrać deklarację członkowską , wypełnić ją i przesłać drogą elektroniczną lub pocztą na adres klubu, wpłacać co miesiąc kwotę pięciu złotych miesięcznie lub jednorazowo 60 zł na rok.
Zapraszamy Państwa również do dyskusji, jesteśmy otwarci na sugestie z Państwa strony i chętnie wysłuchamy głosu kibiców w rzeczowej dyskusji w biurze klubu w hali sportowej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od wtorku do piątku w godzinach 18.00-19.30., numer telefonu do prezesa i wiceprezesa można znaleźć w zakładce KADRA na stronie internetowej www.mstchrzanow.net

Dziękujemy za okazane wsparcie tym, którzy zawsze byli z nami i liczymy na to, że wciąż będą. Nie wiemy dokąd dojdziemy w trakcie trwającego sezonu, ale wiemy że bez względu na wszystko razem będziemy walczyć o postawienie każdego kolejnego kroku tej wędrówki.

Mamy nadzieję , że w toku publicznej debaty uda nam się wypracować rozwiązanie, dzięki któremu klub pozyska środki do funkcjonowania i dalszego rozwoju na najwyższym poziomie sportowym.

Z wyrazami szacunku.
Za zarząd.
Prezes Marcin Dęsoł.