MTS Chrzanów – Padwa Zamość 37:30

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów nie zwalniają tempa. Chrzanowianie odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo, tym razem pewnie ogrywając przed własną publicznością MKS Padwę Zamość 37:30 (18:12).

Zespół z Chrzanowa do sobotniego pojedynku przystąpił bez kilku czołowych zawodników. W kadrze zabrało Dawida i Marcina Skoczylasów, Jana Orlickiego i Patryka Madeji. Nie przeszkodziło to jednak chrzanowianom w odniesieniu pewnego zwycięstwa.

Tylko przez pierwsze 10 minut meczu na boisku toczyła się wyrównana walka. W szeregach MTS-u od początku znakomicie spisywał się Jakub Romian, który raz za razem trafiał do bramki rywali. Zespół Padwy posiadający w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników dotrzymywał kroku chrzanowianom tylko do stanu 6:6. Później podopieczni Rafała Bugajskiego zaczęli grać koncertowo w obronie i ataku. Poza wspomnianym Jakubem Romianem bramkę rywali regularnie zaczęli nękać Michał Gasin i Michał Olszewik. W 25 minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:8 i było pewne, że przy tak grającym w sobotę MTS-ie w tym meczu większych emocji już nie będzie. W końcówce dwie bramki zdobył rozgrywający drugi mecz w seniorskim zespole Bartosz Hardzina. Drużyny zeszły do szatni przy stanie 18:12.

Pierwsze minuty drugiej połowy mogły zwiastować, że zawodnicy z Zamościa nie dali jeszcze za wygraną. Zniwelowali przewagę gospodarzy do pięciu bramek. Wówczas jednak chrzanowianie ponownie wrzucili drugi bieg i odjechali rywalom. W 45 minucie prowadzili już 29:18. W drugiej połowie posypały się wykluczenia. Zespoły często musiały sobie radzić w zdekompletowanych składach. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostało większość zawodników. W bramce MTS-u zadebiutował junior Jakub Gajewski. Ostatecznie MTS zwyciężył 37:30. Dzięki dobremu bilansowi bramek chrzanowianie zostali liderem rozgrywek. Taką sytuację w I lidze pamiętają tylko starsi kibice MTS-u. Tonując nastroje należy dodać, że MTS rozpoczął sezon od meczów z beniaminkami.

MTS Chrzanów – MKS Padwa Zamość 37:30 (18:12)

MTS: Gajewski, Górkowski – Gasin 9, Romian 8, Olszewik 5, Rola 4/1, Bogacz 3, Hardzina 2, Put 2, Wierzbic 2, Danysz 1, Węgrzyn 1, Krasucki, Stroński.
Kary: 8 min.
Karne: 1/1.

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – T. Fugiel 11/3, Mroczek 6, Sz. Fugiel 4/2, Puszkarski 4, Teterycz 2, Gałaszkiewicz 1, Kłoda 1, Pomiankiewicz 1, Bigos, Radwański, Samoszczuk, Sałach, Szymański.
Kary: 14 min.