ENERIS

ENERIS

Usługi
  • Sortowanie i kompostowanie odpadów
  • Produkcja paliwa alternatywnego (RDF)
  • Odzysk surowców
  • Składowanie Odpadów
Adres

ul. Głogowa 75, Balin
32-500 Chrzanów
Małopolskie

Kontakt

E-mail: zgok@eneris.pl
tel. +48 (32) 705 68 68

Firma

Firma działa na pograniczu Zachodniej Małopolski i Śląska. Obsługuje mieszkańców z gmin: Chrzanów, Jaworzno, Trzebinia i Libiąż. Udziałowcami Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. są: ENERIS Surowce S.A. oraz Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” obejmujący swym działaniem obszar gmin Chrzanowa, Libiąża i Trzebini oraz Miasto Jaworzno. Trafiają do niej odpady od ponad 180 tys. mieszkańców zachodniej Małopolski oraz Ślaska. W skład instalacji wchodzi hala z linią sortowniczą, 16 sterowanych komputerowo bioreaktorów, biofiltr o objętości ponad 1000 m3 oraz plac dojrzewania. Urządzenia separujące pozwalają na wydzielenie frakcji surowcowych oraz produkcję paliwa alternatywnego RDF.

Zakład posiada Pozwolenie Zintegrowane (IPPC) – rodzaj certyfikatów zgodności z normami Unii Europejskiej w zakresie wymagań ekologicznych i środowiskowych. IPPC jest najlepszą gwarancją, że inwestycja spełnia wytyczone prawem normy i jest bezpieczna dla środowiska.

ZGOK współpracuje z samorządami oraz organizacjami lokalnymi w ramach edukacji ekologicznej. Na terenie zakładu do dyspozycji szkół udostępniona jest Ścieżka Edukacji Ekologicznej ENERIS, na której odbywają się lekcje ochrony środowiska.

https://eneris.pl/balin

Nowa odsłona strony internetowej już wkrótce.

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę o godz. 17 zmierzą się przed własną publicznością z drużyną AZS AGH Kraków Piłka Ręczna. Podopieczni Sławomira Szenkela chcą kontynuować zwycięską serię i liczą na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie we własnej hali.
Szczypiorniści z Chrzanowa w minionej kolejce z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Końskich, gdzie po wyrównanym spotkaniu pokonali miejscowy KSSPR 25:24. Chrzanowianie tym samym zrehabilitowali się za niespodziewaną porażkę na inaugurację rozgrywek, kiedy to we własnej hali ulegli SMS ZPRP II Kielce. Występ w Końskich pokazał, że w drużynie MTS-u drzemie duży potencjał, a przedsezonowe zapowiedzi walki o podium są celem będącym jak najbardziej w zasięgu tej drużyny.
Piłkarz ręczni AZS AGH Kraków podobnie jak MTS-iacy mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Drużyna z Krakowa w pierwszym meczu przegrała na wyjeźdźcie z niezwykle mocnym rywalem, jakim jest Orzeł Przeworsk. Ekipa ze stolicy Małopolski tę porażkę powetowała sobie w minionej kolejce wysoko pokonując u siebie 35:34 jedną z najsłabszych ekip w I lidze, czyli Luxiona AZS UMCS Lublin 35:34.
Drużyna z Chrzanowa do sobotniego spotkania przystąpi niezwykle zmotywowana. Chrzanowianie nie tylko chcą zrehabilitować kibicom za słaby występ na inaugurację sezonu, ale także za zeszłosezonową porażkę w konfrontacji z AZS AGH Kraków. Wówczas to Akademicy pewnie wygrali w Chrzanowie 30:23. Zadanie to nie będzie łatwe, bo MTS w tym meczu będzie musiał sobie radzić bez Bartosza Hardziny, który doznał kontuzji. Nastroje w szeregach MTS-u są jednak bojowe.
- Zespół AZS AGH posiada w swoich szeregach doświadczonych zawodników, trzeba się nastawić na ciężki bój. Każdy rywal jest wymagający i nikogo nie można lekceważyć, co pokazał pierwszy mecz z drużyną z Kielc. Jak zwykle będziemy walczyć o zwycięstwo - podkreśla Dawid Skoczylas, drugi trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.
Zapraszamy na mecz! GRAMY RAZEM!

W trakcie tego spotkania na kibiców czeka mnóstwo atrakcji!
- animacje, tatuaże, malowanie buzi, kącik plastyczny dla najmłodszych,
- kącik gier i zabaw z możliwością doprowadzenia dzieci do rodziców
- zewnętrzne boisko do gry w piłkę ręczną
- PUNKTY GASTRONOMICZNE, a w nich: hot dogi, zapiekanki, dania z grilla, lody, wata cukrowa, popcorn, napoje zimne oraz ciepłe, a także piwo niskoprocentowe.

Ponadto, po raz pierwszy będziecie mogli zobaczyć naszą maskotkę klubową stworzoną dzięki współpracy z naszym sponsorem tytularnym, firmą Unimetal Recycling, a także wziąć udział w wielu ciekawych konkursach.

This will close in 0 seconds