Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Luxiona AZS UMCS Lublin 42:28

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w rozegranym w sobotę spotkaniu pokonali przed własną publicznością AZS UMCS Lublin 42:28 i zwyciężyli w rozgrywkach I ligi grupy D! Dla zawodników MTS-u był to ostatni mecz w tym sezonie ligowym, teraz przed nimi rywalizacja w barażach o awans do I ligi centralnej.

Spotkanie w Chrzanowie było pojedynkiem lidera rozgrywek z przedostatnią drużyną w lidze. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli zawodnicy MTS-u, którzy na parkiecie potwierdzili, że są zespołem zdecydowanie lepszym. Tylko pierwsze 5 minut tego meczu było wyrównane 4:3. Później chrzanowianie, jak mają to w zwyczaju w ostatnich spotkaniach, zamurowali dostęp do własnej bramki, w której świetnie spisywał się Marcin Górkowski. To zaowocowało seryjnie wyprowadzanymi kontratakami, które na bramki zamienił m.in. znakomicie dysponowany Bartosz Hardzina. Po 13 minutach gry MTS prowadził już 11:3 i kibice, którzy szczelnie wypełnili halę MOKSiR-u zaczęli świętować zwycięstwo swojej drużyny w rozgrywkach I ligi.

Trener Sławomir Szenkel w meczu z Akademikami mocno rotował składem, dał zagrać w większym wymiarze czasowym zawodnikom z drugiego szeregu. Znakomicie w ataku dysponowany był Michał Dobrzański, który zapisał na swoim koncie aż pięć bramek. Świetnie radził sobie także na kole i linii siódmego metra Maciej Sieczka. Pierwszą połowę chrzanowianie zakończyli prowadząc 22:12. Po zmianie stron gospodarze nadal dyktowali warunki, a kibice zaczęli odliczać minuty do ostatniego gwizdka sędziego. Czas płyną bardzo szybko, a chrzanowianie systematycznie powiększali swoje prowadzenie, ostatecznie wygrywając różnicą aż 14 bramek!

Po zakończonym meczu rozpoczęła się wielka feta. Szczypiorniści MTS-u odebrali puchar za zwycięstwo w rozgrywkach. Dla nich to jednak nie koniec sezonu. W barażach zagrają o prawo gry w I lidze centralnej. Turniej barażowy odbędzie się 26-28 maja w hali sportowej przy ul. Kilińskiego w Płocku.

Trochę obawiałem się tego meczu, że w głowach zawodników może pojawić się rozluźnienie. Na szczęście od samego początku graliśmy dobrze i osiągnęliśmy założony cel. Przed sezonem celowaliśmy w podium, początek rozgrywek w naszym wykonaniu nie był jednak najlepszy. Potrzebowaliśmy czasu, musieliśmy się poznać i zgrać. W drugiej rundzie już to wszystko wyglądało zdecydowanie lepiej. Teraz przed nami nowy cel, jedziemy do Płocka walczyć o awans – mówi Sławomir Szenkel, trener Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – Luxiona AZS UMCS Lublin 42:28 (22:12)

Unimetal Recycling MTS: Górkowski, Plaszczak, Smaciarz – B. Hardzina 8, Sieczka 8/4, Dobrzański 5/1, D. Skoczylas 5, Cieniek 4, M. Hardzina 4, Malinowski 4, B. Skoczylas 3, Franczak 1, Nowak, Rusin, M. Skoczylas, Węgrzyn.