SPR Orzeł Przeworsk – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 28:35 (13:17)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w rozegranym w sobotę spotkaniu pokonali na wyjeździe SPR Orła Przeworsk 35:28 (17:13). Chrzanowianie dzięki temu zwycięstwu są już niemal pewni zwycięstwa w rozgrywkach I ligi. W ostatnim meczu sezonu zmierzą się u siebie z Luxiona AZS UMCS Lublin.

Spotkanie w Przeworsku zapowiadało się niezwykle interesująco. Szczypiorniści MTS-u chcieli przypieczętować zwycięstwo w rozgrywkach I ligi, natomiast piłkarze ręczni Orła chcieli ograć lidera i włączyć się do walki o podium pierwszoligowych rozgrywek.

Tylko pierwsze 12 minut spotkania w Przeworsku było wyrównane. Wówczas to na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 7:7. Później chrzanowianie zaczęli grać swoje. Zamurowali dostęp do własnej bramki. Kolejny raz defensywa MTS-u spisywała się bardzo dobrze, a w bramce ostoją był Marcin Górkowski. W efekcie w kolejnych 18 minutach pierwszej połowy rywale zdobyli tylko sześć bramek. Zespół MTS-u znakomicie radził sobie w ataku. Rzutami z drugiej linii bramkę rywali bombardował Bartosz Hardzina, a na skrzydłach skuteczni byli Dawid Skoczylas i Stanisław Malinowski. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 dla MTS-u.

W drugiej połowie szczypiorniści z Chrzanowa kontrolowali wynik pojedynku, nie pozwalając rywalom na odrobienie strat i zyskania nadziei, że mogą w tym meczu zdobyć punkty. W dalszym ciągu bramkę rywali ostrzeliwał Bartosz Hardzina, który spotkanie zakończył z imponującym dorobkiem 11 bramek. Dobrą zmianę dał Marcin Hardzina, który dołożył kolejne trafienia. Swoją szansę otrzymali także inni rezerwowi zawodnicy. Rywale nie byli w stanie zniwelować start, choć w końcówce meczu chrzanowianie trzykrotnie ukarani zostali dwuminutowymi karami. Szczypiorniści MTS-u spokojnie dowieźli wysokie zwycięstwo do końca meczu, wygrywając 35:28.

SPR Orzeł: Barnaś, Kędzior, Szczepaniec – Dutka 6, Kubisztal 6/1, Świerk 4, Kubik 4, Małecki 3, Bednarz 2, Jewuła 2, Mroszczyk 1, Wlazło.