ASPR Zawadzkie – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29:43

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w rozegranym awansem spotkaniu I ligi grupy D pokonali w spotkaniu wyjazdowym ASPR Zawadzkie 43:29 (18:12). Podopieczni Sławomira Szenkela dzięki temu zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Spotkanie w Zawadzkiem było pojedynkiem lidera rozgrywek z najsłabszą drużyną ligi. Po serii spotkań z czołowymi zespołami ligi szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów musieli się zmobilizować na mecz ze słabszym rywalem. Koncentracji im nie zabrakło.

Tylko pierwsze 10 minut spotkania w Zawadzkiem było wyrównane. Wówczas tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 5:5. Wtedy drugi bieg włączyli chrzanowianie, którzy szczelnie zamurowali dostęp do własnej bramki. Znakomicie radzili sobie również w ataku, gdzie prym wiedli Bartosz Hardzina i Mateusz Cieślik. Siedem bramek zdobytych z rzędu sprawiło, że MTS objął wysokie prowadzenie 12:5, którego już nie oddał do końca spotkania. Chrzanowianie dyktowali warunki, systematycznie powiększając swoje prowadzenie.

Początek drugiej połowy przyniósł kolejny fragment znakomitej gry MTS-u. Tym razem chrzanowianie popisali się serią pięciu bramek z rzędu, a prym w ataku wiódł Stanisław Malinowski. To sprawiło, że MTS w 37 minucie meczu prowadził już 24:14. W drugiej połowie rozstrzelał się także Bartosz Skoczylas, który poza bramkami z gry skutecznie egzekwował także rzuty karne. Emocji w tym meczu było niewiele. Ostatecznie zakończył się on pewnym zwycięstwem MTS-u 43:29.

ASPR Zawadzkie – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29:43 (12:18)

ASPR: Mańko, Padus, Widera – M. Damas 9, Krygowski 5, Czaja 2, P. Damas 2, W. Wacławczyk 2, Lilien 1, Kaczka 1, Przybysz 1, Rawecki 1, Zagórowicz 1, Witkowski.