SPR Wisła Sandomierz – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 22:28

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w rozegranym w sobotę spotkaniu pokonali na wyjeździe SPR Wisłę Sandomierz 28:22 (11:11). Dzięki temu zwycięstwo chrzanowianie awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Szczypiorniści z Chrzanowa do spotkania w Sandomierzu przystąpili w roli faworyta. Pierwsze minuty tego pojedynku były wyrównane. Po 10 minutach gry tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 4:4. Później tempo podkręcili chrzanowianie, znakomite akcje w wykonaniu Kacpra Węgrzyna oraz Dawida Skoczylasa sprawiły, że chrzanowianie zdołali odskoczyć rywalom na trzy trafienia. W 24 minucie prowadzili oni 9:6. Wydawało się, że gracze MTS-u będą systematycznie budować swoją przewagę, końcówka pierwszej połowy należała jednak do Wisły. MTS tuż przed zejściem na przerwę musiał sobie radzić bez ukaranego wykluczeniem Bartosza Hardziny. Rywale zdołali zdobyć trzy bramki pod rząd i odrobić straty 11:11.

W drugiej połowie przez pierwszy kwadrans gra toczyła się bramka za bramkę. W 45 minucie inicjatywę przejęli zawodnicy Wisły, którzy zdołali wykorzystać chwilowe problemy ze skutecznością chrzanowian, którzy m.in. zmarnowali rzut karny. Zawodnicy Wisły, byli w tym fragmencie skuteczni i zaliczyli serię czterech skutecznych akcji. To sprawiło,  że w 48 minucie wyszli na prowadzenie 20:18. Pamiętając wiele słabszych końcówek spotkań w tym sezonie w wykonaniu graczy MTS-u można było zacząć mieć obawy. Tym razem jednak chrzanowianie koncertowo rozegrali ostatnie 10 minut. Znakomita gra m.in. Kacpra Węgrzyna i Bartosza Hardziny sprawiły, że zespół MTS popisał się imponującą serię dziewięciu bramek z rzędu! W 58 minucie było już 20:27 i pewne było, że tym razem zwycięstwo nie wymknie się już z rąk podopiecznym Sławomira Szenkela. Ostatecznie wygrali oni 28:22.

Dzięki temu zwycięstwo chrzanowianie awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.  W sobotę punkty zgubiło KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które przegrało z SMS ZPRP I Kielce 36:36. Blisko sprawienia sensacji byli zawodnicy ASPR Zawadzkie, którzy tylko jedną bramką przegrali na wyjeździe z AZS AGH Kraków 28:29.

SPR Wisła Sandomierz – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 22:28 (11:11)

Wisła: Skowron, Ciepliński – Pawelczyk 6, Radwański 6, A. Malinowski 5, Werstler 2, Grządkowski 1, Sapielak 1, Wiącek 1, Białkowski, Nowak, Stypa, Szklarski.