SMS ZPRP II Kielce – Unimetal Recycling MTS Chrzanów (zapowiedź)

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów w sobotę zainaugurują rundę rewanżową rozgrywek I ligi. W ich przypadku słowo rewanż jest jak najbardziej zasadne, bo będą chcieli się zrewanżować SMS ZPRP II Kielce za porażkę z pierwszej części sezonu.

Drużyna MTS-u pierwszą rundę rozgrywek może zaliczyć do udanych, choć niedosyt pozostał. W rundzie rewanżowej podopieczni Sławomira Szenkela będą chcieli pokazać się z jeszcze lepszej strony i poprawić swoje miejsce w tabeli. Obecnie drużyna ta plasuje się na 4. lokacie. Każda kolejna kolejka może jednak przynieść spore przetasowania w tabeli, bo stawka jest w tym sezonie niezwykle wyrównana.

Zespół z Chrzanowa przed tygodniem rozegrał pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. W pojedynku na szczycie chrzanowianie po niezwykle zaciętej walce ulegli na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:32. Porażka ta sprawiał, że chrzanowianom nie udało się wykorzystać szansy, by pierwszą część sezonu zakończyć na pozycji wicelidera. Przed nimi jednak jeszcze 10 spotkań i okazji do udowodnienia, że zasługują na miejsce w ścisłej czołówce. Cel jest ambitny, zwycięstwo w lidze.

Cel jest jasny, chcemy wygrać każdy kolejny mecz. Drugą rundę zaczynamy od meczu Kielcach i chcemy za wszelka cenę zrehabilitować się za porażkę u siebie – podkreśla Bartosz Hardzina, rozgrywający Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Najbliższy rywal chrzanowian, czyli SMS ZPRP II Kielce, to rewelacja rozgrywek. Przed sezonem zdecydowanie wyżej oceniano potencjał pierwszej drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Obecnie jednak oba zespoły legitymują się identycznym dorobkiem punktowym i plasują na 6-7 miejscu. Młodzi kielczanie już na początku sezonu pokazali, że stać ich na naprawdę dużo wygrywając w Chrzanowie z MTS-em 34:32. W ostatnich meczach forma kieleckiego zespołu także jest wysoka. Pokonali oni u siebie Luxiona AZS UMCS Lublin 37:27, a wcześniej na wyjeździe ASPR Zawadzkie 36:27. Przed drużyną z Chrzanowa zatem trudne zadanie.

– Kluczem do zwycięstwa będzie na pewno nadążenie za dobrze biegającymi zawodnikami SMS-u i pokazanie, że to nasz zespół jest doświadczony. To my musimy kontrolować grę i nadawać jej tempo – ocenia Bartosz Hardzina.

Spotkanie SMS ZPRP II Kielce – Unimetal Recycling MTS Chrzanów rozegrane zostanie w sobotę 25 lutego. o godz. 16.30.