MTS Chrzanów – MKS Wieluń 33:33

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w ostatnim w tym sezonie spotkaniu zremisowali przed własną publicznością z MKS-em Wieluń 33:33 (16:16). Zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, w których lepsi okazali się szczypiorniści z Wielunia 6:7.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej gry. Pierwsza bramkę szczypiorniści MTS-u zdobyli po efektownej wrzutce wykończonej przez Karola Puta. Później było jednak już mniej fajerwerków. Chrzanowianie za sprawą kilku udanych interwencji na początku meczu w wykonaniu Marcina Górkowskiego zdołali wypracować prowadzenie 8:6. Wydawało się, że Cabanie pójdą za ciosem i zaczną budować prowadzenie. Okazało się jednak, że trener rywali znakomicie rozpracował MTS. Zawodnicy MKS-u dobrze radzili sobie z obroną MTS-u, która w rundzie rewanżowej funkcjonowała rewelacyjnie. Dogrania do pierwszej linii, na koło, skrzydła były niezwykle skuteczne. W 25 minucie to goście prowadzili 11:15. W tym trudnym momencie dwie niezwykle ważne bramki zdobył Michał Gasin i poderwał miejscowych. W końcówce kolejne trafienia dołożył także Dawid Skoczylas i zespoły zeszły do szatni remisując 16:16.

Po zmieni stron chrzanowianie odzyskali inicjatywę. Dobra współpraca Konrada Gila z obroną i skuteczne kontrataki przyniosły efekt w postaci prowadzenia MTS-u 27:24 w 46 minucie. Chrzanowianie byli na fali i mieli okazję na powiększenie tej przewagi, jednak zaczęli obijać słupki i poprzeczkę bramki rywali. To się zemściło. Rywale znakomicie wykorzystywali grę w przewadze i odrabiali wówczas straty. W 58 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 32:33. Wówczas bramkę dla rywali zdobył Michał Bernaś i MTS, który był faworytem tego pojedynku znalazł się pod ścianą. Chrzanowianie zachowali jednak zimną krew i skutecznie rozegrali ostatnią akcję. Ze skrzydła trafił najskuteczniejszy gracz meczu Dawid Skoczylas.

Konkurs rzutów karnych rozstrzygnął do kogo trafił dodatkowy punkt. Zespoły dobrze wykonywały karne. Bohaterem okazał się Krzysztof Książek. Rozgrywający MKS-najpierw stanął w bramce i obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Romiana, a następnie sam stanął na linii siódmego metra i zdobył bramkę na wagę wygranej swojego zespołu 7:6.

MTS Chrzanów – MKS Wieluń 33:33 (16:16) k. 6:7

MTS: Gil, Górkowski, Wiatr – D. Skoczylas 10, Rola 6/4, Madeja 3, Olszewik 2, Romian 1, Bogacz 3, Gasin 4, Put 3, Krasucki 1, Żelezik.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

MKS: Cieślak – Węcek 9/1, Majda 6, Młodzieniak 5, Krzaczyński 3, Cepielik 2/2, Królikowski 2, Książek 2, Helman 1/1, Pawelec 1, Bernaś 1, Klimas 1, Madeła, Piwnicki.